כתבות נבחרות

חיסונים

הרפואה המערבית מתגאה בהם -

אחד הדברים בהם הרפואה המערבית הכי גאה הוא חיסונים לתינוקות. חיסונים לתינוקות נחשבים בעולם הרפואה ככאלה המבדילים בין הרפואה המערבית לרפואה של העולם השלישי. מחקרים רבים הראו כי באמצעות מתן חיסונים לתינוקות הופחת בצורה משמעותית אחוז הילדים אשר חלו או מתו ממחלות שונות.

לא סתם כיום כל זוג הורים מקבלים רשימה מפורטת של חיסונים עבור התינוק שלהם. החיסונים הינם חיסונים אשר מצילים חיים ומאפשרים לתינוק להתפתח בצורה טובה ובריאה.

מה זה חיסונים?

באמצעות חיסונים לתינוקות ניתן למנוע מגוון מחלות זיהומיות. קיימים שני סוגים של חיסונים: חיסונים סבילים וחיסונים פעילים.
חיסונים פעילים הינם חיסונים בהם הגורם המזיק מוחדר אל הגוף בצורה חלשה יותר או כאשר הוא כבר מת ועל ידי כך נותן לגוף לפתח את הנוגדנים.

חיסונים סבילים לעומת זאת, מתרחשים כאשר אנחנו צריכים לטפל בזיהום בצורה מהירה ולכן נכניס אל הגוף נוגדנים באופן ישיר ולא נחכה עד שהגוף ייצר נוגדנים משל עצמו.


ישנם סוגים שונים של חיסונים ואלו הנפוצים:

טטנוס - אחד החיסונים המוכרים לנו ביותר הינו חיסון נגד טטנוס. הטטנוס נוצר כתוצאה מחיידק אשר נמצא לרוב באדמה ובדרכי העיכול של חיות המשק השונות. הסימפטומים של המחלה הם התכווצויות קשות שיכולות להגיע עד למצב של שיתוק שרירים.

שיתוק ילדים - שיתוק ילדים הינה מחלה אשר עלולה לגרום ללא חיסון בזמן לשיתוק בגפיים ובדרכי הנשימה. כתוצאה משיתוק ילדים עלול התינוק להיות משותק לכל ימי חייו.

אדמת - ללא חיסון בזמן תתבטא מחלת האדמת בפריחה בכל הגוף ובחום גבוה.

שעלת - הגורם לשעלת הוא חיידק אשר מתרבה בכלי הנשימה וגורם לשיעול ממושך וכבד הנמשך שבועות רבים. ללא קבלת חיסון בזמן, עשוי התינוק לחלות בדלקת ריאות ודלקת במוח אשר עלולה לגרום לו לנכות ולמוות.

צהבת A – חיסון שנועד למנוע דלקות חזקות בכבד. חיסון צהבת A מחסן אותנו מפני נגיף הפטיטיס A.

צהבת B – בדומה לחיסון הקודם, החיסון נועד למנוע דלקות חריפות בכבד. חיסון צהבת B מחסן מפני הפטיטיס B.

פרבנר – חיסון פרבנר נועד בעצם כדי להגן על הגוף שלנו מפני חיידק הסטרפטוקוקוס, שאחראי על נזקים מגוון נזקים כגון:

דלקת בריאות, דלקות אוזניים, מחלת דלקת קרום המוח ועוד.

אבעבועות רוח – מחלה וריאלית שנפוצה בעיקר בגילאים המוקדמים. חיסון אבעבועות רוח נחשב לאחת התרומות הגדולות של הרפואה המערבית.


חיסונים - כדי שנהיה בריאים

הרפואה המערבית הצליחה בעשרות השנים האחרונות למצוא מאות חיסונים נגד מחלות שונות ומגוונות. הרפואה המערבית הינה רפואה מתקדמת אשר מאפשרת להון האנושי המצוין שלה להיעזר באמצעים טכנולוגיים מתקדמים אשר מאפשרים להגיע לתוצאות מרשימות.

די אם נסתכל על ממוצע הגיל במדינות המערב לעומת מדינות העולם השלישי על מנת שנעריך ונוקיר תודה לרופאים ולחוקרים השונים אשר בזכותם אנחנו יכולים לחיות עד גיל יחסית ארוך. עדיין לא הגענו למצב בו לכל מחלה יש חיסון אולם העתיד נראה מבטיח.

במאמר עסקנו בעיקר בחיסונים השונים שמקבלים תינוקות בהם הרפואה המערבית מתגאה. בנוסף לתינוקות ישנם עוד עשרות חיסונים אשר ניתן לקבל גם בגיל מתקדם יותר כמו חיסונים למטיילים או לקראת תקופת השירות בצה"ל, ואשר אלו מצילי חיים.

 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010