כתבות נבחרות

לימודי שוק ההון
לימודי שוק ההון בישראל | מאת: ערן ישראלי

התחום של לימודי שוק ההון הינו תחום רחב למדי, עם הרבה מאד נושאי לימוד: הכרת מושגי יסוד בשוק ההון, כלכלה, סטטיסטיקה, ניתוח טכני, השקעות ערך, אופציות מעו"ף, מסחר במט"ח, פורקס, אג"חים, נגזרים, חוזים עתידיים, מדדים, תעודות סל, אסטרטגיות השקעה ועוד ועוד...

לפני שתחליטו מה ברצונכם ללמוד, עליכם לחשוב מראש מהי מטרת הלימודים. העשרת הידע הכללי? קבלת כלים לניהול תיק השקעות עצמאי? או אולי הייתם רוצים להפוך לסוחרי יום? האם אתם רוצים לקנות קורס במתנה לקרוב משפחה שלכם? לכל מטרה כזו יש להתאים את הקורס המתאים.


לימודי שוק ההון – מניות ואג"חים

הבסיס של לימודי שוק ההון הוא הכרת המכשירים הפיננסיים הבסיסיים ביותר: מניות ואגרות חוב (אג"חים). לימודי שוק ההון ילמדו אתכם אילו סוגי מניות קיימים בשוק, איך משקיעים במניות, כמה עולה לסחור במניות (לדוגמא מדד ת"א 100, מניית ביוליין), מהן העמלות שמשלמים, איך מעריכים שווי ריאלי של מניה ואיך מקבלים החלטה אם לקנות או למכור מניה.

ברגע שתבינו מהי מניה, תוכלו להבין מושגים קשורים נוספים כמו: אג"חים, אופציות על מניות, מדדי מניות ותעודות סל של מניות. מכשירים אלו הם הבסיס של לימודי שוק ההון והם הלחם והחמאה של כל משקיע בבורסה. עבור משקיע פרטי שמעוניין לבנות לעצמו תיק השקעות עצמאי, מדובר בנושאי חובה.


לימודי שוק ההון – לימודי מסחר (ניתוח טכני)

לימודי שוק ההון כוללים גם שיעורים בתחום של מסחר יומי: מסחר יומי במניות, לימודי מסחר בבורסה, מסחר במדדים, ניתוח טכני, עמלות מסחר, מסחר במט"ח, מערכות מסחר , טרייד1 וכמובן מסחר באופציות מעו"ף. התחום של מסחר יומי התפתח מאד בשנים האחרונות ומבוצע בפועל באמצעות תוכנות חכמות במחשב. לימודי שוק ההון בדגש על מסחר, מיועדים בעיקר עבור אנשים שרוצים לרכוש מקצוע חדש או להגיע להכנסה חודשית נוספת. מסחר יומי הוא עולם תוסס ומרתק, מומלץ מאד.


לימודי שוק ההון – ידע כלכלי לחיים

בסופו של דבר, בין אם אתם מתכוונים ללמוד להנאתכם, ובין אם אתם מעוניינים לרכוש מקצוע חדש – לימודי שוק ההון יספקו לכם השכלה פיננסית חשובה לחיים. מי שיש לו ידע פיננסי איכותי יוכל לחסוך במהלך חייב הרבה מאד כסף: בבנק, בפנסיה, בלימודים, בחסכונות וכמובן בהשקעות חכמות. לימודי שוק ההון הפכו לפופולאריים ביותר בשנים האחרונות ולכן מומלץ לפנות אל מכללות ותיקות, עם מורים טובים ואווירה מקצועית.

 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010